O implantach

Odbudujemy Twój uśmiech!
Atrakcyjna cena I Duże doświadczenie I
Wysoka jakość!

IMPLANTY ZĘBOWE - co to jest?

Implanty zębowe (implanty dentystyczne) to innymi słowy zamienniki korzenia zębowego, które umiejscawiane są w kości żuchwy bądź szczęki. Ich osadzenie pozwala stworzyć koronę, most lub protezę, która pozwoli uzupełnić braki w uzębieniu. Implanty zębowe to opcja, dzięki której nie maskujemy niedoskonałości, a uzupełniamy uśmiech w prawidłowo funkcjonujący oraz prezentujący się naturalnie nowy ząb. Wykonanie z biozgodnego tytanu sprawia, że organizm doskonale go przyjmuje, a prawidłowo chirurgicznie wszczepiony implant zostaje obudowany przez kość (tzw. osteointegracja), dzięki czemu ząb jest stabilny i mocno osadzony.


Sam implant na tym etapie nie uzupełnia braku w uzębieniu. Pełna funkcjonalność zapewniona jest dopiero po zamocowaniu w implancie korony, mostu lub protezy. W części protetycznej uzupełniania uśmiechu – wykonywanej po pełnym procesie osteointegracji – możliwe jest założenie nowego zęba lub zębów.

Kto może skorzystać z leczenia implantologicznego?

Zabiegi implantologiczne możliwe są do wykonania w zasadzie u każdej zdrowej osoby. Ważnym warunkiem są zdrowe dziąsła i przyzębie, a także odpowiednia ilość kości, która pozwala ustabilizować implant. Higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty stomatologiczne są niezbędne dla każdego, kto pragnie zapewnić sobie piękny uśmiech. W FabDent zapewniamy fachową konsultację, na której ocenimy możliwość zastosowania implantów.

Przeciwwskazania w kwestii implantów lub wymóg indywidualnego przygotowania dotyczy:

  • nałogowych palaczy – palenie spowalnia i utrudnia proces gojenia,
  • pijących alkohol w nadmiarze – utrudnienie gojenia przyzębia,
  • cierpiących na choroby przyzębia, w tym paradontozę – konieczne jest skuteczne ich wyleczenie,
  • osoby o obniżonej odporności, w tym poddawane radioterapii, przyjmujące sterydy czy cierpiące na choroby autoimmunologiczne,
  • osoby cierpiące na bruksizm – patologiczne ścieranie zębów – pomocne mogą być szyny relaksacyjne.

Jakie są szanse na skuteczność leczenia implantologicznego?

W 98% przypadków leczenie kończy się sukcesem. Odpowiednia opieka pozabiegowa oraz higiena jamy ustnej, pozwalają cieszyć się implantami całe życie.

Czy zabieg wszczepiania implantu należy do bolesnych?

Zabiegi w większości przypadków wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a nowoczesne techniki zapewniają pełen komfort podczas wszczepiania implantów. Po wykonaniu zabiegu mogą pojawiać się bóle i dyskomfort, które łagodzone są poprzez stosowne środki przeciwbólowe.

Ile zębów utrzymać może jeden implant?

Jeden implant najczęściej utrzymać może jedną koronę, jednak w sytuacji, gdy niezbędne jest uzupełnienie kilku zębów, konieczne jest wszczepienie implantu dla każdego zęba osobno. Tworząc most protetyczny lub protezę, jeden implant może utrzymać kilka koron. Ostateczna ilość implantów, które niezbędne są do uzupełnienia braków zależna jest od gęstości i objętości tkanki kostnej w określonym miejscu. Cały łuk zębowy może wymagać minimum 4 implantów w szczęce, a w żuchwie co najmniej 2. Ostateczna ilość implantów określana jest podczas szczegółowej konsultacji.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?

Sam zabieg wszczepiania pojedynczego implantu w znieczuleniu miejscowym trwa w naszym gabinecie do około 60 minut. Gojenie oraz łączenie się z kością (osteointegracja) trwa z reguły do 3-4 miesięcy w żuchwie, a w szczęce nawet do 5-6 miesięcy. Proces rekonwalescencji pozwala ukryć implant pod dziąsłem, a następnie po zagojeniu oraz pełnej integracji z kością, przeprowadzana jest faza protetyczna, obejmująca założenie mostu, korony lub protezy.

W przypadku osób, które mają zbyt mało kośćca lub jest on osłabiony, niezbędna dla implantacji jest regeneracja kości, która może trwać nawet ponad 12 miesięcy. Podczas badania, nas implantolog określa czas trwania leczenia indywidualnie.

Jak ocenić jest ilość kości niezbędną do zabiegi implantacji?

Poprzez zdjęcia pantomograficzne oraz tomograficzne, specjalista implantologii może ocenić jakość, ilość oraz gęstość kości. Nieocenione są również informacje na temat struktur anatomicznych przyległych do miejsca docelowego umieszczenia implantu, w tym nerwów czy zatok.

Co zrobić, gdy mamy zbyt mało kości dla utrzymania implantu?

Nowoczesne techniki, pozwalają na skuteczną augmentację poziomu kości, a co za tym idzie łatwiej wprowadzić, ustabilizować i utrzymać implant. Nasi specjaliści wykonują zabieg podnoszenia dna zatoki (sinus lift) lub regeneracji kości tzw. GBR.

Jak długo wytrzymują implanty stomatologiczne?

Prawidłowo wprowadzony implant może służyć do końca życia pacjenta. Ważna jest jednak dbałość o higienę, unikanie urazów czy chorób przyzębia, np. poprzez regularne przeglądy stomatologiczne.

Jak zadbać o implant dentystyczny?

Implanty zębowe to „nowe” zęby, dlatego wymagają standardowej pielęgnacji, jak w przypadku naturalnych perełek. Należy myć zęby co najmniej 2 razy dziennie, stosować nici dentystycznych, a także regularnie odwiedzać stomatologa i usuwać kamień nazębny. Brak właściwej higieny, może prowadzić do stanów zapalnych dziąseł, a to z kolei, może powodować odsłonięcie implantu.

Jak wybrać odbudowę na implant?

Nasza oferta obejmuje różnorodne rozwiązania, w tym korony i mosty porcelanowe na podbudowie metalowej, a także rozwiązania pełno ceramiczne na cyrkonie. Oba rozwiązania zapewniają doskonałą jakość i satysfakcję, a ich wybór jest kwestią budżetu lub gustu.

Czy stosowanie implantów jest bezpieczne?

Obecnie zabiegi tego rodzaju należą do rutynowych, a ryzyko powikłań jest porównywalne do innych zabiegów chirurgicznych. Przeprowadzenie stosownych badań, pozwala optymalnie przygotować pacjenta do bezpiecznego i skutecznego zabiegu.

Lepszy implant czy własny ząb?

Naturalne, własne zęby to skarb, dlatego zachowanie ich jak najdłużej jest niezwykle ważne. Warto jednak pamiętać, że implanty w niczym nie ustępują naturze, stąd stanowią bardzo korzystną alternatywę.

Jaki jest koszt wykonania implantów?

Ostateczna wycena implantów zależy od ich ilości, rodzaju wybranej obudowy protetycznej, a także dodatkowych zabiegów jak augmentacja kości. Najczęściej koszty dzielone są na dwie części – chirurgiczną, czyli wszczepienie implantu oraz protetyczną, podczas której zakładana jest odbudowa protetyczna.

W FabDent oferujemy kompleksowe rozwiązanie, dla przykładu wszczepienie jednego implantu z porcelanową koroną, to koszt 4500 z, z kolei wysokoestetyczna korona pełnoceramiczna to 5250 zł. Nasz szczegółowy cennik prezentuje wszelkie zabiegi związane z implantologią i jej rozwiązaniami.

Nasi pacjenci mogą skorzystać z płatności w systemie ratalnym Żagiel.Naszą klinikę odwiedzają Pacjenci z problemami implantologicznymi, z dzielnic: Wola, Ursus, Bemowo, Żoliborz, Bielany, Stare Babice, Włochy, Latchorzew, ul. Lazurowa i Górczewska.