O implantach

Odbudujemy Twój uśmiech!
Atrakcyjna cena I Duże doświadczenie I
Wysoka jakość!

Regeneracja kości

Choroby lub urazy zębów często przyczyniają się do ich utraty. Współczesne możliwości jakie daje stomatologia estetyczna pozwalają uzupełnić braki poprzez wykorzystanie implantów, mostów porcelanowych bądź ruchomych protez. Dzięki ich wykorzystaniu, można uzyskać naturalny uśmiech, który pozwala normalnie funkcjonować. Niestety braki w kośćcu szczęki, mogą powodować trudności ze znalezieniem odpowiedniego fundamentu pozwalającego wykorzystać którąś z powyższych opcji. Na szczęście dzięki nowym technologiom, możliwe jest podniesienie dna zatoki (sinus lift), przeszczepy kości czy sterowana regeneracja kości (GBR), a co za tym idzie skuteczne uzupełnienie braków w uzębieniu i odzyskanie pięknego uśmiechu.


Podniesienie dna zatoki (sinus lift)

Ubytek kości na skutek utraty zęba pod zatoką szczękową w okolicach kości szczękowych sprawia, że rozszerza się ona na miejsce wcześniej zajmowane przez korzenie oraz kość wyrostka zębodołowego. Skuteczne umieszczenie implantu wymaga nadbudowania kości, gdyż w przeciwnym wypadku przesunie się on i nie spełni swojego zadania z powodu braku stabilności, bez której nie sposób prawidłowo przeżuwać. Podniesienie dna zatoki przeprowadzane jest poprzez wykonanie otworów, a następnie modelowanie błony zatoki, do uzyskania jej pierwotnego kształtu. Kolejno umiejscawia się w niej substytut kości. Prawidłowo wykonane działanie pozwala założyć implant, który z czasem wraz z dodaną kością stworzy doskonałe podłoże dla uzupełnienia.

Przeszczep kości i sterowana regeneracja kości

Braki kostne w szczęce pacjentów można uzupełnić poprzez przeszczep kości, który należy do chirurgicznych zabiegów wykorzystujących materiał Bio-Oss®, pomagający utrzymać wyrostek zębodołowy. Materiał ten jest niezwykły, gdyż nie tylko pomaga uzupełnić kość, ale pobudza ją do odbudowy. Sterowana regeneracja kości z kolei, stanowi zabieg, w którym wykorzystywana jest membrana Bio-Gide® lokowana nad przeszczepem. Ta szczególna opcja zwiększa wzrost nowej tkanki kostnej, wspomaga gojenie i zapobiega bliznowaceniom w miejscu przeszczepu.

Kto może zyskać na przeszczepie kości oraz sterowanej regeneracji kości?

Powyższe zabiegi to nieocenione wsparcie dla pacjentów, którzy nie posiadają wystarczającej ilości tkanki kostnej w obrębie jamy ustnej. Główne wskazania do zabiegów to:

  • ubytek kostny wokół korzeni zębowych wynikający z chorób przyzębia,
  • ubytek kostny wynikający z ekstrakcji zęba,
  • ubytek kostny po przebytym urazie,
  • ubytek kostny po długotrwałym braku zębów,
  • ubytek kostny powstały przed wszczepieniem implantu,
  • ubytek kostny w wyniku usunięcia torbieli lub guza.

Jak oceniana jest ilość tkanki kostnej przed implantacją?

Dzięki precyzyjnym zdjęciom pantomograficznym i tomograficznym, specjaliści implantolodzy mogą dokładnie zweryfikować gęstość, ilość oraz jakość kości pacjenta. Możliwa jest wówczas również ocena sąsiadujących struktur anatomicznych jak nerwy czy zatoki.

Proces przebiegu przeszczepu kości oraz sterowanej regeneracji kości

Zębodół po usuniętym zębie zostaje dokładnie oczyszczony z zakażonych tkanek.

Materiał Bio-Oss® prepozycyjne umieszczony zostaje w zębodole.

Nad rejonem przeszczepu umieszczona zostaje membrana Bio-Gide®, mająca zabezpieczyć uzupełnienie.

Dziąsło nad gojącą się kością zostaje delikatnie zszyte.

Czy zabiegi przeszczepu i regeneracji kości są bolesne?

Zabiegi te wykonujemy w naszym gabinecie w znieczuleniu miejscowym. Zabiegi nie są bolesne. Po zabiegu może wystąpić niewielki ból i obrzęk, objawy te zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. W razie wystąpienia bólu przez pierwsze dwa dni można przyjmować ogólno dostępne środki przeciwbólowe zalecone przez lekarza prowadzącego. W niektórych przypadkach wymagana jest terapia antybiotykowa.

Jak dbać o miejsce po zabiegu?

Najważniejszym elementem dbałości o pole zabiegowe jest odpowiedni higiena. Stomatolog najczęściej przepisuje w tym celu specjalny płyn do płukania jamy ustnej. W niektórych przypadkach niezbędny jest również antybiotyk. Należy unikać uciskania miejsca przeszczepu do czasu stabilizacji kości. Zaleca się regularnie myć zęby i nitkować je, delikatnie obchodząc się z wrażliwą tkanką w miejscu przeszczepu do 6 tygodni po zabiegu.

Bio-Oss® - co to jest i jak działa?

Ten naturalny i niezwykle skuteczny materiał zastępczy tkanki kostnej pochodzi z kości wołowej. Jego podobieństwo do ludzkiej kości, pozwala skutecznie odtworzyć braki tkankowe. Jego wykorzystanie pozwala bezpiecznie ograniczyć wykonanie dodatkowych zabiegów związanych z przeszczepami z pozyskanych kości własnych pacjenta. Bio-Oss® jest doskonale przyjmowany przez organizm człowieka, a ubytek kostny można uzupełnić w postaci granulatu, bądź bloku. Dzięki naturalnej formie preparatu, można uzyskać ekspresową rewitalizację naczyń krwionośnych, a także sukcesywne połączenie go z komórkami kostnymi pacjenta. Dzięki Bio-Oss®, w przeciągu 6 miesięcy, możliwe jest stworzenie utworzenie nowej i silnej struktury kostnej, a sam preparat ulega przemianie i zanika.

Bezpieczeństwo stosowania Bio-Oss®

Preparat Bio-Oss® to całkowicie bezpieczne rozwiązanie. Doskonale oczyszczona kość nie powoduje alergii, ani zakażeń. Restrykcyjne normy kontrolne oraz precyzyjna sterylizacja usuwa z preparatu wszelkie zanieczyszczenia. Przed przekazaniem preparatu do użytku, jest on ponownie testowany pod względem czystości, dzięki czemu jest w 100% bezpieczny.

Jak długo formują się kości po zabiegu z Bio-Oss®?

Dzięki zbliżonej do ludzkiej kości konstrukcji preparatu, Bio-Oss® doskonale wspomaga budowę nowej kości. Dla pełnych rezultatów, niezbędny jest czas – na ogół kilka miesięcy, w ciągu których, kość zyskuje wymaganą gęstość oraz ilość.

Bio-Gide® - co to jest?

Bio-Gide® to niezwykła membrana kolagenowa, która oparta jest na wysoko oczyszczonych włóknach z kolagenu wieprzowego. Służy ona jako błona pokrywająca powierzchnię gojącej się kości, chroniąc ją przed wrastaniem tkanek miękkich. Bio-Gide® wspomaga gojenie rany, błony śluzowej oraz tkanki kostnej. Ponieważ kolagen stanowi główny składnik skóry oraz tkanki łącznej, Bio-Gide® to najlepsza bariera ochronna dla rozwijających się kości.

Bezpieczeństwo stosowania Bio-Gide®

Jej skład obejmujący naturalny kolagen wieprzowy, podlegający specjalnym technikom przetwarzania i sterylizacji sprawia, że Bio-Gide® jest w 100% bezpieczny. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania dla jego zastosowania u osób z alergią na kolagen lub produkty pochodzące z wieprzowiny.